Dura
Novosti

ZAPOČELA STARTUP AKADEMIJA

ZAPOČELA STARTUP AKADEMIJA
ZAPOČELA STARTUP AKADEMIJA

dsc_3440
dsc_3443
dsc_3448
dsc_3450
dsc_3451
dsc_3459
dsc_35052
dsc_35142
dsc_35102
dsc_35172
dsc_3525

Kako bi naučili kako pregovarati s problematičnim i zahtjevnim strankama za Vas smo danas održali radionicu „7 vrsta “teških” kupaca i kako uspješno pregovarati s njima?” Tko od nas nije barem jednom naišao na teške pregovarače? U konfliktnim situacijama obično nas obuzmu jake emocije i više nismo u stanju konstruktivno misliti i razgovarati. Kako premostiti takve situacije naučio nas je Sandro Kraljević. Osim o uspješnom pregovaranju s g. Kraljevićem smo prokomentirali i drugu stranu medalje poduzetništva, a to je poslovni neuspjeh.

1. Znamo da je naše društvo orijentirano na uspjeh i uspješne priče, no g. Kraljevića smo upitali može li podijeliti s nama onu “drugu stranu medalje” odnosno priču o poslovnom neuspjehu ili nekoj neugodnoj situaciji koja Vam se dogodila?

Da, dobro ste ovo rekli – naše društvo kao da se srami neuspjeha, koji je sastavni dio svakog (pa tako i poduzetničkog) puta. Dok je kod nas neuspjeh sramota, u Americi ga se veliča kao nešto dobro! Evo baš sam nedavno imao neočekivanu situaciju – držao sam edukaciju za klijenta koja je završila potpuno suprotno mojim namjerama. Zaposlenici kompanije koji su bili polaznici edukacije nisu se baš slagali sa sadržajem koji sam izlagao, što je rezultiralo otporom s njihove strane, a mene primoralo na prekid samog treninga. Sa sigurnošću znam da se neki moji kolege (koji su i iskusniji od mene) ne bi baš znali snaći u toj situaciji.

2. Što ste naučili iz tog?

Da u poslu (a i životu) zaista moraš uvijek biti spreman na situacije za koje misliš da te nikada neće zadesiti. Kada padnemo s konja, najvažnije je koliko ćemo se brzo popeti nazad na njega – ma koliko puta pali.

3. Što biste savjetovali budućim poduzetnicima nakon tog iskustva?

Točno znajte tko vam je klijent (i tko nije). Ako ne znate, upoznajte ga! Kada krećemo s našim poduzetničkim pothvatom često upadnemo u zamku toga da ne napravimo kvalitetnu analizu tržišnih potreba za proizvodima i/ili uslugama koje mislimo nuditi. Analizirajte svog kupca, njegove potrebe, probleme i brige, te detaljno razradite akcijski plan kako mu zaista možete dati dodanu vrijednost.

4. Treba li se bojati neuspjeha?

Ne treba, koliko se god na prvu činio “strašnim”. I najveći stručnjaci suoče se ponekad s neuspjehom. Nije sramota doživjeti neuspjeh, sramota je ništa ne naučiti iz njega, i sljedeći put kada se nađemo u takvoj situaciji postupiti na isti, nepromišljeni način.

5. Je li neuspjeh važan dio uspjeha?

Riječi su malo kontradiktorne, nisu li? 😊 Šalim se, naravno. Neuspjeh jest sastavni dio uspjeha. Kada vidimo druge ljude oko nas koje, po nekim našim kriterijima, smatramo uspješnima, najčešće vidimo samo jednu stranu priče. Mislimo da je njihov put bio pravocrtan, od starta do uspješnog cilja. Ono što često propuštamo osvijestiti jest da je put do tog uspjeha bio popločan brojnim strahovima, sumnjama i porazima. I tako je za svakoga, vjerujte mi!

Datum:
05.10.2019
Print Friendly, PDF & Email

Vezani članci

BESPLATNA RADIONICA „KAKO SAMOSTALNO VODITI PAUŠALNI OBRT“

Dura_user

ODRŽANA RADIONICA “POKRENI SVOJ POSAO”

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „DIZAJNIRAJTE SVOJ PUT DO PUBLIKE: POČETNIČKA RADIONICA DIZAJNA ZA DRUŠTVENE MREŽE”

Dura_user

KRENULI SMO S JESENSKIM CILUSOM STARTUP AKADEMIJE

Dura_user

Danas smo naučili kako pokrenuti svoj posao

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „POSLOVNA KOMUNIKACIJA NA ENGLESKOM JEZIKU“

Dura_user

KAKO ISKORISTITI NEVERBALNU KOMUNIKACIJU ZA PROFESIONALNI USPJEH?

Dura_user

KAKO ODREDITI CIJENU PROIZVODA/USLUGE

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „OSNOVE EXCELA U SVAKODNEVNOM POSLOVANJU“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „UPRAVLJANJE PROJEKTIMA ZA PODUZETNIKE“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „KAKO SAMOSTALNO VODITI PAUŠALNI OBRT“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “POKRENI SVOJ POSAO”

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “POKRENI SVOJ POSAO”

Dura_user

KAKO SAMOSTALNO VODITI „PAUŠALNI“ OBRT

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „OSNOVE EXCELA U SVAKODNEVNOM POSLOVANJU“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „OSNOVE EXCELA U SVAKODNEVNOM POSLOVANJU“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „KAKO SAMOSTALNO VODITI PAUŠALNI OBRT“

Dura_user

STARTUP AKADEMIJA SE NASTAVLJA

Dura

UPRAVLJANJE BUDŽETOM ZA PODUZETNIKE POČETNIKE

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „INTERNACIONALIZACIJA POSLOVANJA I IZLAZAK NA NOVA TRŽIŠTA“

Dura_user

POKRENI SVOJ POSAO

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „KAKO SAMOSTALNO VODITI PAUŠALNI OBRT“

Dura_user

POKRENI SVOJ POSAO

Dura_user

TAKTIKE I STRATEGIJE POSLOVNOG PREGOVARANJA

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „KAKO SAMOSTALNO VODITI PAUŠALNI OBRT“

Dura_user

Danas smo na Startup akademiji naučili kako unaprijediti svoje online poslovanje

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “KAKO UNAPRIJEDITI SVOJE ONLINE POSLOVANJE?”

Dura_user

MARKETING NA DRUŠTVENIM MREŽAMA – FACEBOOK & INSTAGRAM OD 0 DO 100!

Dura

BESPLATNA RADIONICA „KAKO ODREDITI CIJENU PROIZVODA I VODITI PROFITABILNO POSLOVANJE“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „MARKETING NA DRUŠTVENIM MREŽAMA“

Dura_user

KAKO OD PROIZVODA NAPRAVITI BRAND

Dura_user

Facebook i Instagram uvijek popularni alati u digitalnom marketingu

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „ALATI, TEHNIKE I VJEŠTINE PREZENTIRANJA“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „TIK TOK MARKETING – KAKO ISKORISTITI PUNI POTENCIJAL“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „TIK TOK MARKETING – KAKO ISKORISTITI PUNI POTENCIJAL“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „KAKO ODREDITI CIJENU PROIZVODA I VODITI PROFITABILNO POSLOVANJE“

Dura_user

KAKO USPJEŠNO VODITI E-TRGOVINU I POKRENUTI WEB SHOP

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “POKRENI SVOJ POSAO”

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “POKRENI SVOJ POSAO”

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „KAKO SAMOSTALNO VODITI PAUŠALNI OBRT“

Dura_user

UVOD U SEO OPTIMIZACIJU

Dura_user

OSNOVE FINACIJA I RAČUNOVODSTVA ZA MALE PODUZETNIKE

Dura_user

KAKO SAMOSTALNO VODITI „PAUŠALNI“ OBRT

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “OSNOVE EXCELA U SVAKODNEVNOM POSLOVANJU”

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “POKRENI SVOJ POSAO”

Dura_user

DURA PONOVNO KREĆE S BESPLATNIM RADIONICAMA ZA PODUZETNIKE

Dura

BESPLATNA RADIONICA „KAKO PREGOVARATI S TEŠKIM KUPCIMA“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA „OSNOVE EXCELA U SVAKODNEVNOM POSLOVANJU“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “KAKO NAPRAVITI DOBAR FACEBOOK I INSTAGRAM OGLAS“

Dura_user

BESPLATNA RADIONICA “UPRAVLJANJE BUDŽETOM ZA PODUZETNIKE POČETNIKE”

Dura_user

Ovo web-mjesto koristi kolačiće radi boljeg pregledavanja sadržaja. Saznajte više o tome kako se koristimo kolačićima i kako možete promijeniti vaše postavke. Prihvati Pročitaj više

X
X