Dura
Novosti

Grad od riječi feat. URBACT ove subote u TUP-u

U Dubrovniku se od 2. do 4. listopada održava drugo izdanje književno-kulturnog festivala Grad od riječi u organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Dubrovniku. Festival se ove godine odvija u prostoru TUP-a u Gružu, a donosi bogat program posvećen književnosti, umjetnosti i kulturnoj baštini.
Dubrovačka razvojna agencija DURA uključila se u ovogodišnji festival kroz URBACT projekt „Reinventing Culture in Urban Places – RECUP“, i to posljednjeg dana, 4. listopada, kada je pripremljen poseban cjelodnevni program pod nazivom Grad od riječi feat. URBACT“.
Ova projektna testna akcija donosi aktivnosti namijenjene svim generacijama – od radionica za djecu i mlade, preko kulturnih razgovora i predstavljanja knjiga, do sajma i razmjene knjiga.

Program za djecu i mlade
U Centru za djecu, mlade i obitelj u TUP-u održat će se četiri radionice:
• 10:00 – 11:15 i 11:30 – 13:00 radionice za učenike od 1. do 5. razreda osnovne škole (voditelji: Robert Kralj i Marta Baće)
• 13:00 – 14:15 i 14:30 – 16:00 radionice kreativnog pisanja za učenike od 3. do 8. razreda osnovne škole (voditeljica: Tajana Ivanković Martić)

Program za odrasle
Za starije posjetitelje program započinje u 10:30 sati u Love baru predstavljanjem novog broja časopisa Dubrovnik, o kojem će govoriti Davor Mojaš, Ivan Vigjen i Mariela Marković.
U 11:30 sati slijede Dubrovački kulturni razgovori koje moderira Mariela Marković, uz sudjelovanje Teatra Lero, OMH Dubrovnik, Društva dubrovačkih pisaca i Art radionice Lazareti.
Festival „Grad od riječi“ u kratkom je vremenu postao prepoznatljiv kulturni događaj, a ovogodišnje izdanje dodatno naglašava važnu obljetnicu časopisa Dubrovnik, koji već sedam desetljeća njeguje književnu tradiciju i kulturni identitet grada.

Predsjednica dubrovačkog ogranka Matice hrvatske Ivana Grkeš Tošović, ujedno i koordinatorica URBACT lokalne grupe projekta RECUP, istaknula je kako je cilj festivala na jednom mjestu okupiti dubrovačke izdavače, autore i prevoditelje, ali i predstavnike kulturnih institucija izvan Dubrovnika.

Kroz RECUP projekt razvija se ideja samoodržive kulturne zajednice u kojoj građani aktivno konzumiraju i stvaraju kulturu, a upravo će program u sklopu festivala poslužiti važan korak u izradi investicijskog plana – jednog od glavnih rezultata projekta.

Pozivamo sve sugrađane da nam se pridruže u TUP-u, donesu dvije ili tri knjige za razmjenu, provedu dan u znaku književnosti, razgovora, druženja i budu dio Grada od riječi!

Više o programu festivala možete pronaći na web stranici Ogranka Matice hrvatske u Dubrovniku.

Vezani članci

VOICES FROM THE SLEEPING GIANTS

Dura

Održana dva ULG sastanka u sklopu URBACT programa

Dura_user

Održan drugi ULG sastanak projekta REinventing Culture in Urban Places

Dura_user

DURA je ugostila vodećeg partnera i stručnjakinju projekta REinventing Culture in Urban Places – RECUP

Dura_user

Remote-IT mreža gradova okupila se u Tirani: Fokus na napretku mreže, poticanju rada na daljinu i urbanim inovacijama

Dura_user

DURA na URBACT City Festivalu

Dura

Održan 4. partnerski sastanak projekta 2nd Chance

Dura

8. transnacionalni sastanak projekta Remote-IT u Heraklionu

Dura_user

DURA sudjelovala na međunarodnom sastanku projekta EcoCore u Alba Iuliji

Dura_user

Partnerski sastanak projekta 2nd Chance u Napulju

Dura

REinventing Culture in Urban Places – RECUP (URBACT IV)

Dura_user

Remote-IT sudjelovao na transnacionalnom sastanku u Bukureštu i URBACT sastanku u Parizu

Dura_user

Završna konferencija projekta Remote-IT održana u Dubrovniku

Dura_user

Održan prvi ULG sastanak projekta REinventing Culture in Urban Places – RECUP

Dura_user

Drugi transnacionalni sastanak projekta RECUP u španjolskoj regiji Valencia

Dura_user

Održan sastanak s URBACT stručnjacima

Dura

JEDNOSTAVNA NABAVA – USLUGA ORGANIZACIJE PUTOVANJA ZA VANJSKE DIONIKE U SKLOPU PROJEKTA RECUP

Dura_user

SASTANAK PROJEKTA TECHTOWN U DUBROVNIKU

Dura

EcoCore mreža gradova – među 30 odobrenih mreža URBACT IV programa

Dura_user

PARTERSKI SASTANAK PROJETKA TECH TOWN

Dura

U Budimpešti održan kick-off sastanak projekta Reinventing Culture in Urban Places projekta – RECUP

Dura_user

DURA na nacionalnom URBACT CAMPUS-u

Dura_user

Projekt Remote-IT – završna konferencija u Dubrovniku

Dura_user

Održan je online Kick-off sastanak projekta “Reinventing Culture in Urban Places”

Dura_user

Remote-IT mreža gradova kao jedna od 30 odobrenih mreža URBACT IV programa

Dura_user

Kulturno zabavni program u ljetnikovcu Gučetić

Dura

Održana radionica na temu izrade URBACT IAP-a

Dura

2ND CHANCE – 5 PARTNERSKI SASTANAK

Dura

Pomoćnici u nastavi faza VI.

Dura2021

ODRŽAN TREĆI PARTNERSKI SASTANKA PROJEKTA “2ND CHANCE”

Dura

PARTNERSKI SASTANAK U GENOVI

Dura

DURA predstavila RECUP projekt na sastanku URBACT ITN mreža

Dura_user

Održan Kick-off sastanak projekta “REinventing Culture in Urban Places”

Dura_user

Partnerski sastanak projekta ECOCORE održan u Dubrovniku

Dura_user

Prijavite se i sudjelujte na Online Forumu “Gender Equality, Hybrid Working and Digital Nomads”

Dura_user

Održan online koordinacijski sastanak projekta “Reinventing Culture in Urban Places” (ReCUP)

Dura_user

HABI – Aktivnosti podizanja svijesti, obuka i znanstvena istraživanja o vrstama i staništima od zajedničkog interesa zajednice

Dura2021

Održan treći ULG sastanak projekta REinventing Culture in Urban Places (RECUP)

Dura_user

TOURISM 4.0.

Dura2021

DRUGI PARTNERSKI SASTANAK PROJEKTA “2ND CHANCE”

Dura

Ovo web-mjesto koristi kolačiće radi boljeg pregledavanja sadržaja. Saznajte više o tome kako se koristimo kolačićima i kako možete promijeniti vaše postavke. Prihvati Pročitaj više

X
X