Cilj ovog projekta bio je poboljšati konkurentnost, ali i efikasnost te produktivnost malih i srednjih poduzetnika. U sklopu projekta se održalo preko 40 radionica i seminara koje je pohađalo oko 1500 poduzetnika, izrađeni su priručnici i informativne brošure, a pokrenute su dvije Internet stranice koje poduzetnici i dalje mogu koristiti.
Gotovo 6 milijuna kuna uloženo je u opremanje dvadeset poduzetničkih potpornih institucija informatičkom opremom”, poručio je ministar poduzetništva i obrta Gordan Maras na predstavljanju rezultata projekta.
Način na koji se obavlja e-poslovanje ubrzano se mijenja zbog novih kretanja do kojih dolazi zbog tehnoloških promjena, stoga MSP-i ne mogu zanemarivati nove trendove i mogućnosti koje mogu povećati njihovu konkurentnost kao što su primjerice korištenje društvenih mreža za pronalaženje kupaca, korištenje promotivnih filmova za različite svrhe, od marketinga do edukacije, korištenje mobilnih aplikacija radi pronalaženja novih kupaca, korištenje računalstva u oblaku za uštedu novca i povećanje produktivnosti kada ste izvan ureda.
Poduzetničke potporne institucije poduzetnicima i obrtnicima omogućile su da nauče kako i zašto koristiti alate elektroničkog poslovanja, koje su njegove prednosti, kako se informirati putem interneta, kako odabrati pružatelja usluga elektroničkog poslovanja, kao izraditi svoju internetsku stranicu, kako pronaći i koristiti besplatne aplikacije i sve one informacije i savjete koji mogu pomoći malim i srednjim poduzetnicima da povećaju prodaju, uštede vrijeme i novac te da unaprijede svoje poslovanje.
U sklopu projekta pokrenute su Internet stranice Eposlovanje.eu i Eposlovanje.com.hr kroz koje se poduzetnici i dalje mogu informirati o korištenju e-alata i o najnovijim trendovima u e-poslovanju.
Što su sve poduzetničke potporne institucija napravile kroz projekt možete pogledati ovdje.