Na poziv korčulanskih gastro poduzetnika Josipe Barčić i Tonćija Milišića, voditelji projekta Slow Food Središnja Europa: kultura, baština, identitet i hrana Ivo Kara-Pešić (Kinookus) i Mia Hrnić (DURA) posjetili su 26. ožujka 2018. godine Srednju školu Petra Šegedina te u dvije prezentacije učenicima i ugostetljima iz Korčule predstavili filozofiju Slow Fooda i ciljeve trogodišnjeg europskog projekta revitalizacije dubrovačkog nasljeđa hrane
Prva prezentacija prisutne je nastavnike i učenike trogodišnje škole za konobare, kuhare i slastičare upoznala sa poviješću i filozofijom Slow Food pokreta, te ciljevima i metodologijom projekta Slow Food Središnja Europa. Poseban je naglasak stavljen na edukativne programe Slow Fooda te važnost poznavanja i očuvanja lokalne gastro kulture kao bitnog dijela identiteta zajednice. Ivo Kara-Pešić učenicima je približio Slow Food načela dobre, čiste i pravične hrane te im na nizu primjera ilustrirao specifičnost i jedinstvenost multidisciplinarnog pristupa nove gastronomije koju je Slow Food inkorporirao u programe Gastronomskog Sveučilišta u Pollenzu. Budući kuhari, konobari i slastičari u kratkoj su raspravi razmotrili koji lokalni proizvodi simboliziraju korčulansku gastronomiju, a posebno ih je zanimalo kako bi trebala izgledati marenda sastavljena prema Slow Food načelima.
Popodnevnoj prezentaciji prisustvovali su najpoznatiji korčulanski ugostitelji, vlasnici i voditelji restorana, konoba i barova već okupljeni u udrugu Korčulanske pjatance. Nakon kratkog uvoda o tehničkim podacima projekta koje je nazočnima predstavila Mia Hrnić, Ivo Kara-Pešić je ugostiteljima približio Slow Food filozofiju i alate koji se u sklopu projekta mogu primijeniti kako bi se restorane na adekvatan i kvalitetan način u njega uključilo. Posebna pažnja posvećena je ulozi restorana i kuhara u očuvanju lokalne gastro kulture, edukacije klijenata i održivom osnaživanju lokalne ekonomije kroz suradnju s malim tradicijskim proizvođačima. Prisutne je zanimalo koji se kriteriji primjenjuju u dodjeli Slow Food preporuke ugostiteljskim objektima, te se razvila živa rasprava o tome kako bi takve kriterije trebalo definirati za lokalni kontekst.
Razgovor se nastavio i tijekom zakuske koju su, koristeći lokalne namirinice i recepte, učenici Škole Petra Šegedina pripremili za sudionike prezentacije. Voditelji projekta Ivo Kara-Pešić i Mia Hrnić pozvani su na festival vina i hrane Korčulanske pjatance te je dogovorena stalna razmjena ideja s ciljem snažnije suradnje na projektu Slow Food Središnja Europa u 2019. godini.